Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği ve Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin müşterek olarak düzenlemiş oldukları “Üst Ekstremite Paralizileri’nde Pronasyon ve Supinasyon’un Yeniden Kazandırılması” İstanbul Tıp Fakültesi Deneyimi Webinarı videolarının tamamı cerrahitv’ye  (www.cerrahi.tv) yüklenmiştir.

 

ACELEMDER & RMCD

COVID-19 Pandemisinde Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında

Çalışma Rehberi 01 Haziran 2020

 

T.C. Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu Çalışması

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi: COVID - 19

TPRECD Covid-19 Pandemi Rehberi: covid3pages-1.pdf

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Deneği’nin Türk Tabipleri Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu’na 11.12.2019 tarihinde yapmış olduğu  Asıl Üyelik başvurusu, 14 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen Türk Tabipleri Birliği Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu (TTB/UDEK) 40. Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda değerlendirilmiş;  Türk Tabipleri Birliği - Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulunun Kuruluşu ve Çalışma Yöntemi Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca Derneğimiz  Asıl Üye statüsüne kabul edilmiştir.

 

İlgili Kararlar için  > tıklayınız

DERNEK HABERLERİ

Temel amacı “El Cerrahisi ve Mikrocerrahi faaliyetlerinin ülkemizde etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, bu alanda çalışmalar yapan farklı disiplindeki kişiler ve kuruluşlar arasındaki dayanışmayı, bilimsel ve sosyal işbirliğini geliştirmek” olan Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği [ACELEMDER], 20/07/2012 tarihinde, 34-185/ 160 kütük numarası ile kuruluş işlemlerini tamamlamış; Dernek Tüzüğü, İstanbul Valiliğince tetkik edilerek 5253 sayılı Dernekler Kanununa uygun olduğu 23/07/2012 tarihinde tescil edilmiştir.

 

Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği [ACELEMDER] IV. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Haziran 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi:

Dernek Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Türker Özkan (Başkan), Ömer Özkan (Başkan Yardımcısı), Erol Kozanoğlu (G. Sekreter), Kamuran Zeynep Sevim (Sayman), Zekeriya Tosun (Üye), Semra Karşıdağ (Üye), Fatih Kabakaş (Üye);

 

Dernek Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Adnan Uzunismail, Serdar Tunçer, Ayşin Karasoy Yeşilada; Onur ve Etik Kurul Üyeliklerine, Halil İbrahim Bekler, Ayhan Kılıç, Burcu Çelet Özden, Hayri Ömer Berköz, seçildiler.

 

WHITE BOOK ON HAND SRGERY IN EUROPE

EUROPEAN BOARD OF HAND SURGERY - EBHS

 

HABERLER VE DUYURULAR

Uluslararası Katılımlı 9. Ulusal Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi ve 2. Ulusal Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Kongresi 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Hilton Bodrum, Türkbükü’nde Birarada gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi: www.elmikro2020.org

Ana Sponsor: TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın Üyelerimizin Mikrocerrahi Eğitimlerine desteği 2020 yılında da devam etmektedir.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği tarafından düzenlenen Temel Mikrocerrahi Laboratuvar Kurslarına: ( http://www.rmcd.org.tr/kurslar/92/temel-mikrocerrahi-kursu )  katılmak isteyen ve ACELEMDER – VAKIF Bilimsel Değerlendirme Kurulu tarafından müracaatları değerlendirilen belirli sayıdaki adayın Kurs katılım ücretleri TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından karşılanmaya devam etmektedir.

 

Bilgi ve Başvurular için: Dernek ve Vakıf Bilimsel Kurul  Sekreteri Uzman Dr. Erol Kozanoğlu’na erol.kozanoglu@istanbul.edu.tr müracaat edilebilir.

 KONÜDAM - 8. TEMEL MİKROCERRAHİ KURSU

07-11 Ocak 2020 tarihleri arasında,  [KONÜDAM]  Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde “8. Temel Mikrocerrahi Kursu” düzenlenecektir.

 

Kurs Başkanlığına müracaatları Kurs Başkanlığı, ACELEMDER Değerlendirme Komisyonu  tarafından uygun görülen ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  Mikrocerrahi Komisyonu tarafından onaylanan adayların Kurs Kayıt Ücretleri Vakıf tarafından karşılanacaktır.

 

Bilgi ve Başvuru için:

Kurs Başkanı

Doç.Dr. Bilsev İnce ( bilsevince@yahoo.com )

Telefon: 0332 223 77 91

 

2020 Yılı Kurs Programı:  9. Temel Mikrocerrahi Kursu, 24-28 Mart 2020 - 10. Temel Mikrocerrahi Kursu, 12-16 Mayıs 2020 - 11. Temel Mikrocerrahi Kursu, 22-26 Eylül 2020 - 12. Temel Mikrocerrahi Kursu, 24-28 Kasım 2020.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılımı ile 26 Şubat 2020  tarihinde Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bir adet Zeiss Trivago 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Haberin Detayları:  https://www.eskisehirekspres.net/m/saglik/tisk-ten-esogu-hastanesi-ne-bagis-h26969.html

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  28 Ocak 2020 tarihinde, ACELEMDER Y.K. Bşk. ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmaztürk’ün katılmış olduğu törende, T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet Zeiss Trivago 700 Ameliyat Mikroskobu bağışlamıştır.

 

Törene; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Ayhan Korkmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yrd. Uzm.Dr. Gökhan Eyüpoğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri  Başkan Yrd. Dr. Mustafa Kurtuluş,  Bozyaka EAH Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Erhan Bulut, Bozyaka EAH Ortopedi ve Travmatoloji Klinği Sorumlu Hekimi Doç.Dr. Taşkın Altay, Hastane hekimleri ve çalışanları katılmışlardır. 28 Ocak 2020

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstüürksiyon Vakfı’nın katkıları ile ACİL EL CERRAHİSİ VE MİKROCERRAHİ DERNEĞİ’nin düzenlemiş olduğu “ULUSLARARASI İŞ KAZALARI, EL YARALANMALARI VE UZUV KOPMALARI KONGRESİ” www.mcv2019.org,   26-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Swissotel / İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

 

13 Yabancı Konuşmacının (Alexandru Georgescu,  Arnold Schuurman, Bruno Battiston, Esther Vögelin, Grey Giddins, Kağan Özer, Lars Dahlin, Massimo Ceruso, Pierluigi Tos, Rado Zic, Ton A.R. Schreuders, Tuna Özyürekoğlu, Zsolt Szabo) 28 Konferans ile katıldığı, 72 Serbest bildirinin sunulduğu ve bir SPY Özel Yuvarlak Masa Toplantısının gerçekleştirildiği Uluslararası Kongreye toplam 250 hekim ve fizyoterapist katılmışlardır.

 

Kongre Bilimsel Programının Video kayıt linkleri ve Kongre sırasında çekilen Fotoğraflar Kongre Web Sayfasına ( www.mcv2019.org )eklenmiştir. Kongre "Bildiriler Kitabına" ulaşmak için lütfen. tıklayınız.

 

Kongre, NTV haber kuşaklarında... Link 1 >>  Link 2 >>  Link 3 >>  Link 4 >>

 

"American Society for surgery of the Hand (ASSH) 2019 yılı Andrew J. Weiland Araştırma
Ödülü üyemiz Prof.Dr. Kağan Özel'e verilmiştir.

 

Ödül Töreni 6 Eylül 2019 Tarihinde Lasvegas'da yapılan ASSH Toplantısında gerçekleştirilmiştir.

 

Araştırma Ödülü ile ilgili bilgi için:

https://www.afsh.org/s/andrew-j-weiland-medal

 

Ülkemizde El Cerrahisi’nin gelişmesinde çok önemli hizmetler yapan Prof.Dr. İsmail H. Çallı, Prof.Dr. Ahmet Karaoğuz ve Prof.Dr. Oğuz Polatkan hocalarımız  17-21 Haziran 2019 tarihihde Berlin’de gerçekleştirilen 14th IFSSH Kongresi’nde  “ Pioneers of Hand Surgery ” seçilmişlerdir.

 

Kendilerini tebrik eder, sağlık ve mutluluklar dileriz.

Konya Mikrocerrahi Günleri

 

13-14 Nisan 2019 tarihinde Prof.Dr. Nedim Savacı’nın Başkanlığında, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Konya’da gerçekleştirildi.   www.konyamikrocerrahi.tk    Haberin Devamı…>

HABERLER

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılımı ile 07 Kasım 2019  tarihinde Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Haberin Detayları:  https://www.ogu.edu.tr/Web/HaberDetay/934

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı  21 Mayıs 2019 tarihinde, ACELEMDER YK Bşk. ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmaztürk’ün katılmış olduğu törende, Manisa Celal Bayar Üniversitesi  Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir.

Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Dekan Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Başhekim Prof. Dr. Emin Kurt, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Asım Aslan, Prof. Dr. Serdar Tarhan, Prof Dr. Aydın Şencan; Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Taçkın Özalp, Prof. Dr. Güvenir Okçu, Op Dr. Koray Tosyalı katılmışlardır. 21  Mayıs 2019

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 20 Mart 2019 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri  Av. Hakan Yıldırımoğlu ve Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir. 20 Mart 2019

Soldan sağa sıra ile: Prof.Dr. Cemil Görgün-Tıp Fakültesi Dekanı; Prof Dr Muhittin Şener-Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk EAH Ortopedi ABD Başkanı; Prof. Dr. İsmail Çallı (E.Ü. Tıp Fak. El Cerrahisi BD Kurucusu);  Prof. Dr. Erhan Coşkunol-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı, Doç Dr Levent Küçük-Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi; Av. Hakan Yıldırımoğlu ( TİSK Mikrocerrahi Vakıfı Yönetim Kurulu Üyesi); Prof.Dr. Türker Özkan; Prof Dr Necdet Budak- Ege Üniversitesi Rektörü; Prof Dr Kutsal Turhan-Rektör yardımcısı; Prof Dr Tuncay Göksel-Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi; Prof Dr Emin Taşkıran-Ortopedi ve Travmatoloji ABD Başkanı;

 

https://www.haberler.com/eu-tip-fakultesi-hastanesine-yarim-milyonluk-11863127-haberi/

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı,  12 Mart 2019 tarihinde Samsun - Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Rektör Prof.Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Tekin Şimşek, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özcan Yılmaz ve Prof. Dr. Levent Güngör; Doç. Dr. M. Sinan Engin ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyelerine teslim etmiştir. 12.Mart.2019

 

Haberin Detayları >      Link 1    Link 2    Link 3    Link 4    Link 5    Link 6

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 28 Şubat  2019 tarihinde Adana, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, ve Vakıf Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, Tıbbi Cihazı Rektör Sayın Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. İbrahim Halil Elekçioğlu, Rektör Baş danışmanı ve  Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. O. Metin Yavuz ve diğer ilgililere  teslim etmişlerdir. 28  Şubat 2019

 

Haber ile ilgili Linkler >

Link 1     Link 2    Link 3

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 22 Şubat 2019 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit l Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekdnstürktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Rektör Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Başkanı Sayın Prof.Dr. Eksal Kargı ve Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. Şenay Özdolap’a teslim etmiştir. 22.02.2019

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı 22 Şubat 2019 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit l Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekdnstürktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı’na  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Dernek Başkanımız Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Rektör Prof.Dr. Mustafa Çufalı, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ABD Başkanı Sayın Prof.Dr. Eksal Kargı ve Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. Şenay Özdolap’a teslim etmiştir. 22.02.2019

 

Link 1     Link 2      Link 3      Link 4     Link 5      Link 6     Link 7      Link 8

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 05 Şubat 2019 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı / El Cerrahisi Bilim Dalına bir adet Zeiss S88 Ameliyat Mikroskobu bağışı gerçekleştirmiştir.

 

Bağış Törenine İstanbul Tıp Fakültesi Fakülte Dekanı Sayın Prof.Dr. Bahauddin Çolakoğlu, Hastane Başhekimi Sayın Prof.Dr. M.Oral Öncül, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. Ufuk Emekli, El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı  Sayın Prof.Dr. Atakan Aydın, Prof.Dr. Atilla Arıncı ve Klinik çalışanları  katılmıştır. 05 Şubat 2019

Türkiye’de mikrocerrahi alanındaki eğitim, araştırma ve uygulamalara destek vermeyi amaçlayan TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı ihtiyacı olan kliniklere Mikrocerrahi Seti bağışı yapmaya devam etmektedir. Derneğimiz, talepleri alacak ve Vakfa değerlendirme ve bağış süreçlerinde yardımcı olacaktır. Devamı >

“The Complete Hand Surgeon: Flaps You Should Know After Fellowship.”

 

This course targets current and upcoming hand fellows to provide them with the skills and knowledge of common upper extremity flaps, skin coverage and vascular bone transfer.

The course will feature hands-on cadaveric dissection guided by a talented faculty.

 

http://www.assh.org/Portals/3/Documents/Handouts/AM18_FELLOWS%20LAB.pdf

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 10 Ocak 2019 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Dernek Başkanımız Sayın Prof.Dr. Türker Özkan, Tıbbi Cihazı Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı adına Dekan Sayın Prof.Dr. Murat Çeliloğlu’na ve Başhekim Sayın Prof.Dr. Nurettin Ünal’a teslim etmiştir. 10 Ocak 2019

 

Link 1      Link 2       Link 3

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa Plastik Cerrahi Eşyetkilendirme Kurulu (Accreditation Committee of European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS)) tarafından akredite edilmiştir. Böylelikle bu kurumda verilen uzmanlık eğitiminin Avrupa Birliği standartlarında olduğu onaylanmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı, Avrupa'da akredite edilen 7. , Türkiye'de ise ilk merkez olmuştur.

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin de işbirliği ile  Edirne-Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na (Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na) , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışlamıştır. 21 Aralık 2018

 

https://www.trakya.edu.tr/news/turkiye-isveren-sendikalari-konfederasyonu-ndan-trakya-universitesi-hastanesi-ne-onemli-bagis

TIBBI CİHAZ BAĞIŞI

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin katkıları ile Konya, Necmettin Erbakan Üniversitesi KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne Dört adet Carl-Zeiss OPMI PICO S100 Eğitim Mikroskobu bağışlamıştır. 18 Aralık 2018

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 07 Ağustos 2018 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı ve Bir adet Mikrocerrahi Alet Seti bağışı yapmıştır.

Teslim Töreni ile ilgili Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Basın Bürosu’nun hazırlamış olduğu “kupürlere” ulaşmak için

Tıklayınız >

(Soldan sağa): Prof.Dr. Ramazan Kahveci (Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi) Prof.Dr. Selçuk Akın (El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı), Prof.Dr. Ekrem Kaya (Tıp Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Tahsin Yakut (Hastane Başhekimi),Sn. İzzettin Küçük (Bursa Valisi), Prof.Dr. Türker Özkan (TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi), Prof.Dr. Yusuf Ulcay (Uludağ Üniversitesi Rektörü).  07.08.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 03 Temmuz 2018 tarihinde,  (Konya) Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi MeramTıp Fakültesi Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı bağışında bulunmuştur.

Törende Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi  Dekanı  Sayın Prof.Dr. Celalettin Vatansev, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’a teşekkür plaketi vermiştir. 03.07.2018

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 26 Haziran 2018 tarihinde,  (Kayseri) Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı; Ayrıca, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’na ise toplam iki adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışında bulunmuştur.

Törende, Erciyes Üniversitesi Rektörü

Sayın Prof.Dr. Muhammet Güven, ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’a teşekkür plaketi vermiştir. 26.06.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstürksiyon Vakfı , 19 Haziran 2018 tarihinde,  (Antalya) Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi  Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı;Ayrıca,

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi’ne, SB Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabipliği’ne, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’na  toplam dört adet Medicon “Mikrocerrahi Seti” bağışında bulunmuştur.

 

Törende,  Akdeniz Üniversitesi Sayın Prof.Dr. Mustafa Ünal  tarafından ACELEMDER  Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan ve Dernek Başkan Yardımcısı  Prof.Dr. Ömer Özkan’a teşekkür plaketi verilmiştir.19.06.2018

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı , 05 Ekim 2018 tarihinde, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve ACELEMDER Başkanı Prof.Dr. Türker Özkan’ın da katılmış olduğu törende, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon ve Değerlendirme Cihazı Bağışı yapmıştır. 05.06.2018

Kongre Açılış Paneli  Derneğimizin Onursal Başkanı Prof.Dr. Ayan Gülgönen adına gerçekleştirildi: Microsurgery in Turkey and in The Word Comemoration of Prof. Ayan Gülgönen (Pioneer of Microsurgery in Turkey). Moderatör Türker Özkan, Co-Moderatör Serdar Tunçer,

 

Konuşmacılar:

Türker Özkan, Fu Chan Wei, Joan Pio Hong.

TİSK Bilimsel Toplantısı 11 Mayıs 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Devamı >

21-24 Haziran 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen EuroHand2017

Kongresi'nde, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı'nın kurucularından ve ilk Yönetim Kurulu Başkanı

olan merhum Prof. Dr. Ayan Gülgönen için özel anma toplantısı düzenlendi.

 

Anma Toplantısına TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan

katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, 06.12.2017 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD-El Cerrahisi BD; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği; Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’ne birer adet “Mikrocerahi Seti” hediye etmiştir. 06.Aralık 2017

TİSK Mikrocerahi Vakfı, 07.11.2017 tarihinde S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde gerçekleştirilen “Replantasyonlar” Konulu Eğitim Toplantısında, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği; Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD; S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği; S.B. İstanbul Sultan Abdulhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği; S.B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji / El Cerrahisi Kliniği; Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Replantasyon Sorumlularına birer adet “Mikrocerrahi Seti” Hediye etmiştir. 07.Kasım 2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 29.06.2017

 

Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na da bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’ndan Ege’ye anlamlı bağış…https://youtu.be/Vbf4YKFvYyQ

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından, AELEMDER’in de katkıları ile, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, mikrocerrahi operasyonlarının başarılı olup olmadığının ameliyat esnasında tespit edilmesini sağlayan SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlandı.13.06.2017

 

Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na birer adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edildi. 13.06.2017

 

http://www.selcuk.edu.tr/duyuru.aspx?h=43162

http://m.iha.com.tr/konya-haberleri/selcuk-tipta-doku-kanlanmasini-gosteren-cihaz-bagisi-konya-1731032/

 

 

UZUV KAYBI MEVSİMİ.

Prof. Dr. Türker Özkan'ın röportajını 13.06.2017 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde okuyabilirsiniz.

 https://t.co/BYQSC49OLa

(https://twitter.com/tiskmcv/status/874565767165030402?s=09)

 

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Derneğimizin de katkıları ile,  S. B. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, bir adet  SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve  bir adet  “Mikrocerrahi Alet Seti” bağışlamıştır. 02.05.2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 01.06.2017

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 14 Nisan 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Aynı tarihte, Vakıf tarafından Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, ACELEMDER’in  katkıları ile, 16 Mart 2017 tarihinde Ankara Hacettepe  Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet “SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı” hediye etmiştir.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 16.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 16.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 17.Mart 2017 tarihinde, Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İstanbul,Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstürktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 31.01.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığını ziyaret etmiş, Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep Akdağ’a Vakfın yapmış olduğu hizmetler ve Ülkemizde Mikrocerrahi Eğitimine verilen destek hakkında bilgi vermiştir.

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nın müşterek olarak düzenlemiş oldukları Denizli Bölgesel Toplantısı, 19 Kasım 2016 tarihinde, Prof.Dr. Fahir Demirkan’ın Başkanlığında Denizli’de gerçekleştirildi.

Tıbbi Cihaz Bağışı: TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı,  10.11. 2016 tarihinde “ACELEMDER”in  katkıları ile, Sağlık Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 03 Kasım 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, Ankara, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 29.09. 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

 

Bilgi için video: SPY Kızılötesi Fluoresan Anjiyografi ve Perfüzyon Değerlendirme Sistemi

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 29.09. 2016 tarihinde Acil El Cerrahi ve Mikrocerrahi Derneği’nin katkıları ile, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin düzen- lemiş olduğu 27. Temel Mikrocerrahi Kursu, TİSK Mikrocerrahi ve Rekons-trüksiyon Vakfı’nın Ana Sponsorluğunda ve ACELEMDER’in katkıları ile, 4-8 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Lepra Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yenilenen “Mikrocerrahi Laboratuvarı” için, TİSK Mikrocerrahi ve  Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından bağışlanan Tam donanımlı “Carl Zeiss Öğretmen ve Öğrenci Eğitim  Mikroskopları”13.07.2016 tarihinde Vakıf  Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr. Türker Özkan, Sn. Av. Başar Ay ve Sn. Av. Hakan Yıldırımoğlu’nun katılımıyla, Hastane yönetimine teslim edilmiştir.

13. Avrupa Mikrocerrahi Federasyonu Kongresi 21-26 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya’da başarılı olarak gerçekleştirildi.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı bu büyük organizasyonun“Ana Sponsorluğunu” üstlendi.

 

Yandaki resimde  Kongreye katılan Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerinen bir kısmını görmektesiniz.

 

TİSK Vakfı Tanıtım Broşürüne ulaşabilirsiniz.

Derneğimizin Sağlık Bakanlığı ile birlikte ücretsiz düzenlemiş olduğu 1. Acil El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Sempozyumu 2014 12 Nisan 2014 Cumartesi günü, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin 25. Kuruluşu kutlandı. Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin Tarihçesi: “Kuruluştan-Günümüze Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği”

 

Hazırlayan: Kurucu Başkan Türker ÖZKAN.

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı

08 Mayıs 2018 tarihinde Denizli’de yapıldı:

 

Dernek Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Levent Yalçın (Başkan), Hayati Durmaz (Başkan Yardımcısı), Eren Cansü (Genel Sekreter), Melih Bağır (Sayman), Nazım Karalezli (Üye), Arif Türkmen (Üye),  Tahir Sadık Sügün (Üye), Murat Sinan Engin(Üye), Hasan Onur Arık (Üye) Seçilmişlerdir.

 

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu XXIV, Temel Mikrocerrahi Kursu 17 Mart 2015 tarihinde SB Şişli Hamidiye Etfal EAH, İstanbul’da yapıldı.

 

ACELEMDER’in bilimsel olarak katkıda bulunmuş olduğu ve TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın maddi olarak desteklemiş olduğu, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu  Temel Mikrocerrahi Kursları devam ediyor:

 

XXV. Temel Mikrocerrahi Kursu 24.11.2015 tarihinde GATA-Ankara’da gerçekleştirildi.

 

XXVI. Temel Mikrocerrahi Kursu 23.02.2016  tarihinde Gaziosmanpaşa Hastanesi-İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

XXVII. Temel Mikrocerrahi Kursu 04.10.2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi DETAM, İstanbul’da gerçekleştirildi..

 

XXVIII. Temel Mikrocerrahi Kursu 09.01.2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

XXVIX. Temel Mikrocerrahi Kursu 04.04.2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Konya’da gerçekleştirildi.

 

XXX. Temel Mikrocerrahi Kursu 03.10.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığı Gühane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara’da  gerçekleştirildi.

 

XXXI. Temel Mikrocerrahi Kursu 09.01.2018  tarihinde Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Başıbüyük Sağlık Kampüs’nde gerçekleştirildi. -İstanbul

 

XXXII. Temel Mikrocerrahi Kursu 18.09.2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı Gühane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara’da  gerçekleştirildi.

 

XXXIII. Temel Mikrocerrahi Kursu 04 12 2018 tarihinde Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

XXXIII. Temel Mikrocerrahi Kurs 04 12 2018 tarihinde Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

 

XXXIV. Temel Mikrocerrahi Kursu 12 Şubat 2019 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara’da gerçekleştirildi.

 

XXXV. Temel Mikrocerrahi Kursu 21 Mayıs 2019 tarihinde Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul’da gercekleştirilecektir. Vakfımız Mikrocerrahi Komisyonu’nun değerlendirdiği adaylar arasından 10 adayın kurs kayıt ücretlerini karşılayacaktır. (Vakıfın kurs kontenjanı dolmuştur).

 

XXXVI. Temel Mikrocerrahi Kursu 10 Eylül 2019 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  gercekleştirilecektir. Vakfımız Mikrocerrahi Komisyonu’nun değerlendirdiği adaylar arasından 10 adayın kurs kayıt ücretlerini karşılayacaktır. (Vakıfın kurs kontenjanı dolmuştur).

“American Society for Surgery of the Hand” 70. Annual Meeting”i, 10-12 Ekim 2015 tarihlerinde Seattle, Amerika’da gerçekleştirildi.

 

Soldan sağa: Melvin P. Rosenwasser, MD (Robert E. Carroll Professor of Hand Surgery, Columbia University Medical Center; Director, Trauma Training Center / Hand Fellowship) Dr. Türker Özkan ve William H. Seitz, Jr., MD (ASSH Kongre Başkanı),

“4. Brunelli El Cerrahisi Kulübü Toplantısı” 5 Aralık 2015 tarihinde, Brescia, İtalya’da gerçekleştirildi. Dr. Giorgio Brunelli (solda) ve Dr. Türker Özkan.

Dünya’nın sayılı El Cerrahlarından olan hocamız Prof.Dr. Giorgio BRUNELLİ, 29 Ekim 2018 tarihinde, 92 yaşında Brescia-İtalya’da vefat etmiştir. Ailesine ve dostlarına başsağlığı dileriz.

http://www.midollospinale.com/site/en/

 

Tıpta Uzmanlık Kurulu Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Sistemi (TUKMOS) El Cerrahisi Uzmanlık Eğitimi Çekirdek Müfredatı 29.09.2016 tarihinde güncellendi. El Cerrahisi Uzmanlık Müfredatı. Yeni 2016

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 05 2018 tarihinde Antalya’da yapıldı:

 

Dernek Yönetim Kurulu Üyeliklerine: Serhan Tuncer (Başkan), Sinan Bilgin (2. Başkan), Bülent Saçak (Genel Sekreter), Hömer Berköz (Sayman), Ayhan Kılıç (Üye);  Savaş Serel (Üye), Bmehmet Naci Acar (Üye);

Dernek Denetleme Kurulu Üyeliklerine: Zekeriye Tosun, Zeynep Denez Akdeniz, Burak kaya;

Dernek Etik Kurulu Üyeliklerine:  Murat Topalan, A. Kadir Bacakoğlu, Mehmet Bayramiçli seçilmişlerdir.

Türk Plastik, Reakonstrüktif ve Estetik Cerahi Derneği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Ekim 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilmiş, Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof.Dr. Sühan Ayhan seçilmiş ve 2018-2020 döneminde görev yapacak kurullar şu şekilde oluşmuştur : > Devamı

Dokuz Eylül Üniversitesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi, Dernek Üyemiz Prof. Dr. Cenk Demirdöver, European Society of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ESPRAS)  Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Prof. Dr. Cenk Demirdöver aynı zamanda, EBOPRAS Yönetim kurulu üyesi ve EBOPRAS Uzmanlık İlişkileri Komite başkanlığı görevini yürütmektedir. Tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Derneğimiz üyelerinden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Dağhan Dağdelen, 23-25 Mayıs 2019 tarihlerinde Helsinki, Finlandiya’da düzenlenen 30. EURAPS (European Association of Plastic Surgeons) kongresinde, “Euraps Young Plastic Surgeon's Scholarship” bursuna layık görülmüştür. Kendisini ve burs alan tüm meslektaşlarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz

 

Dernek Üyemiz

Sayın Dr. Orhan Kaymakçalan

 

Castle Connoly tarafından 19. kez en iyi doktor seçilmiştir.

 

Dr. Kaymakçalan, Marquis Kim Kimdir tarafından da %1'lik dilime giren en iyi hekim olarak tanınmıştır.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın 15 Mart 2018  Perşembe günü saat 09.30’da Maslak Acıbadem Hastanesi Konferans Salonu’nda yapılan Olağan Mütevelli Heyet Toplantısında, önümüzdeki 3 (üç) yıl görev yapmak üzere, Sn. Rıza Kutlu IŞIK Mütevelli Heyet Başkanlığına, Sn. Necmettin ÖZTEMİR  Mütevelli Heyet Başkan Yardımcılığına oy birliği ile seçilmiştir.

 

Aynı dönem içinde Sn. Necmettin ÖZTEMİR, Sn. Mücahit ATMANOĞLU, Sn. Metin EMİROĞLU, Sn. Prof. Dr. Türker ÖZKAN, Sn. Hakan YILDIRIMOĞLU  gerçek kişi olarak, M. Sinan ABEŞ (TİSK Temsilcisi),  Sn. Özgür BARUT (MESS Temsilcisi), Sn. Başar AY (Tekstil İşverenleri Sendikası Temsilcisi), Sn. H. Serdar ŞARDAN (ÇEİS Temsilcisi), Sn. M. Feridun UZUNYOL (KİPLAS Temsilcisi) ) ve Sn. Barış HAŞEMOĞLU (İNTES Temsilcisi) tüzel kişi olarak Yönetim Kurulu üyeliğine, Sn. Nadir YÜRÜKTÜMEN  ve Sn. Ayşe Gül İREN Denetim Kurulu üyeliğine seçilmişlerdir.

T.C. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından:

(Sağlık Bilimleri Temel Alanı) Doçentlik Sınavı Başvuru Şartları (2018 Nisan Dönemi).

Devamı >

 

EMOT Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Sait ADA:  “ Ekip olmayı başarmak..”

Kurucuları arasında yer aldığım ve şu an Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığım EMOT’un kuruluş sürecini ve 25 yıl içerisinde neler yaptığını anlatan; aynı zamanda bugün gelinen nokta ile ilgili verilerin de bulunduğu bir dergi hazırladık. Devamı>

 

Derneğimizin Onursal Başkanı Prof.Dr. Ayan GÜLGÖNEN hakkında:

Başarıyı ve Gelişmeyi Hedef Alan bir Hayat…

Prof.Dr. Ayan GÜLGÖNEN

(1937-2016)’ hazırlayanları, başta Proje Direktörü Prof.Dr. Vedat Şahin’i ve ekibini  tebrik eder;  Kemik Eklem Derneği Yönetim Kurulu Üyelerine, esere katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

 

A C E L E M D E R

ifssh  hazırlamış olduğu ezine Dergisinin tüm sayılarına alttaki link’den ulaşabilirsiniz: https://www.ifssh.info/ifssh_ezine.php

 

ezine ifssh Ağustos 2020 Sayı 39 > Ulaşmak için > Tıklayınız

Doç.Dr. Bilsev İnce'nin editörlüğünü yaptığı 'Temel Mikrocerrahi Uygulamaları' isimli kitabının ilk baskısı talep eden ilk 100 asistan kardeşimize ücretsiz hediye edilecektir.

Mikrocerrahinin temel ilkeleri ve tekniklerinin ayrıntılı anlatıldığı bu kitaba ulaşmak isteyen arkadaşlarımız taleplerini Doç.Dr. Bilsev İnce'ye "ACELEMDER" rumuzu ile (bilsevince@yahoo.com 03322237791) iletebilirler.